Światłem w zmarszczki

Starzenie się skóry jest nieuniknione, jednak proces można znacznie opóźnić, a nawet zniwelować jego działanie. Tradycyjnie dostępne kosmetyki przeciwzmarszczkowe nie są jednak aż tak skuteczne, jak w przypadku profesjonalnych zabiegów. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się fotoodmładzanie.

Do jego zalet zalicza się mniejszą inwazyjność, w porównaniu do podobnych zabiegów, takich jak dermabrazja laserowa czy peeling chemiczny. Ponadto fotoodmładzanie nie tylko spłyca zmarszczki, ale także usuwa wszelkie przebarwienia bądź plamy. Zabieg przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, z którego wydobywają się fale o zróżnicowanej częstotliwości. Przedtem jednak na skórę twarzy nakładany jest specjalny preparat, który zapobiega poparzeniom.

Fotoodmładzanie trwa zazwyczaj kilkadziesiąt minut. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może pojawić się również obrzęk. Jednakże metoda ta zaliczana jest to bardzo bezpiecznych. Dalsza pielęgnacja skóry polega na regularnym wklepywaniu kremów nawilżających, bowiem często skóra jest nadmiernie przesuszona. Znacznie lepszy efekt można uzyskać powtarzając zabieg w określonych odstępach czasowych. Pierwsze efekty są jednak widoczne już po pierwszym fotoodmładzaniu. Skóra jest gładsza, bardziej napięta. Ponadto usunięte zostają drobne przebarwienia.

Butapirazol ProSzkliwo dla dzieci

Czy sauna jest dla każdego?

Jako pierwsi zalety sauny dostrzegli Finowie. Szybko bowiem zauważyli, że seans w saunie działa korzystnie na organizm. W saunie wykorzystuje się działanie wysokiej temperatury oraz niskiej lub wysokiej wilgotności powietrza. W zależności od rodzaju sauny, panują zróżnicowane warunki. Wyróżnia się m.in. saunę suchą, mokrą. W pomieszczeniach coraz Czytaj dalej Czy sauna jest dla każdego?

Dla kogo przeznaczony jest peeling chemiczny?

Nawet najlepsza i staranna pielęgnacja cery może nie być wystarczająca. Skóra codziennie narażona jest na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Na cerę nakładanych jest wiele kosmetyków kolorowych, które jeśli nie są zmywane, mogą Czytaj dalej Dla kogo przeznaczony jest peeling chemiczny?