Spa

Czy sauna jest dla każdego?

Jako pierwsi zalety sauny dostrzegli Finowie. Szybko bowiem zauważyli, że seans w saunie działa korzystnie na organizm. W saunie wykorzystuje się działanie wysokiej temperatury oraz niskiej lub wysokiej wilgotności powietrza. W zależności od rodzaju sauny, panują zróżnicowane warunki. Wyróżnia się m.in. saunę suchą, mokrą. W pomieszczeniach coraz częściej wykorzystuje się także właściwości soli i olejków eterycznych. Pojedynczy seans powinien trwać od kilku do kilkunastu minut. Efekty są widoczne niemal natychmiast.

Dzięki wysokiej temperaturze można zaobserwować zwiększoną potliwość. W ten sposób organizm oczyszcza się z nagromadzonych toksyn. Można zatem usunąć wszelkie metale ciężkie czy chemikalia i dzięki temu usprawnić pracę nerek oraz wątroby. Seans w saunie jest również polecany osobom, które stosują dietę odchudzającą. Sauna pozytywnie wpływa na utratę zbędnych kilogramów, przez co odchudzanie staje się jeszcze bardziej efektywne.

Wykazano, że sauna korzystnie oddziałuje na układ nerwowy. Osoby, które regularnie uczęszczają na tego rodzaju zabiegi, są bardziej rozluźnione i odprężone. Ponadto po seansie w saunie, skóra znacznie lepiej wchłania wszelkie składniki odżywcze z kremów czy balsamów pielęgnacyjnych. Należy jednak pamiętać, że nie wszyscy mogą korzystać z sauny. Dotyczy to przede wszystkim kobiet w ciąży, chorym na różnego rodzaju infekcje wirusowe. Przeciwwskazaniem jest również wcześniejsze spożycie alkoholu.

żółtaczka Każda mama powinna wiedzieć jak można zarazić się ospą i jak się jej wystrzegać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

spa.poradnikpacjenta.net.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.