Spa

Dla kogo przeznaczony jest peeling chemiczny?

Nawet najlepsza i staranna pielęgnacja cery może nie być wystarczająca. Skóra codziennie narażona jest na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Na cerę nakładanych jest wiele kosmetyków kolorowych, które jeśli nie są zmywane, mogą doprowadzić do powstania licznych problemów ze skórą. Z tego powodu, warto dokładnie oczyszczać skórę za pomocą odpowiednich preparatów. Jednym z nich jest peeling. Można go zakupić w niemal każdym sklepie drogeryjnym, jednak należy pamiętać, iż ma on ograniczone działanie. Dużo lepszy efekt można uzyskać stosując peeling chemiczny. Jest on wykonywany w niemal każdym gabinecie kosmetycznym i w salonach SPA.

Dzięki peelingowi chemicznemu można znacznie skuteczniej usunąć martwy naskórek, nieraz nawet w głębszych warstwach skóry. Peeling chemiczny może składać się z roztworu jednego kwasu bądź też stanowić mieszankę kilku z nich. Najczęściej wykorzystywanymi kwasami jest kwas salicylowy oraz migdałowy. W zależności od stanu skóry, kwas dobiera się indywidualnie. Peelingi chemiczne nie mogą być wykonywane u osób z alergiami skórnymi.

Jakie są zalety peelingu chemicznego? Przede wszystkim jest to wyrównany koloryt. Skóra jest jędrna oraz bardziej elastyczna. Dzieje się tak dzięki stymulacji produkcji kolagenu oraz elastyny. Peeling chemiczny bywa także pomocny w zwalczaniu trądziku, blizn, przebarwień, a nawet zmarszczek. Po zabiegu skóra przez kilka dni może być zaczerwieniona, a następnie rozpoczyna się jej łuszczenie. Wówczas wskazana jest szczególna pielęgnacja skóry za pomocą odpowiednich kremów.

Oilatum Baby krem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

spa.poradnikpacjenta.net.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.