Spa

Dlaczego warto uczęszczać na masaż?

Masaż jest jedną z podstawowych usług oferowanych przez salony SPA. Obecnie wyróżnia się kilka technik masażu, które różnią się zakresem działania oraz efektywnością. W ofercie salonów SPA znajdują się m.in. masaże lecznicze, relaksacyjne, klasyczne czy limfatyczne. Masaż zazwyczaj wykonywany jest przez wykwalifikowanego masażystę, jednak popularne są również te masaże, które odbywają się na specjalnym sprzęcie.

Podczas tego zabiegu stosuje się ugniatanie, głaskanie, rozcieranie, oklepywanie czy wyciskanie. Dzięki temu można przyczynić się do rozszerzenia naczyń krwionośnych oraz usprawnienia przemiany materii. Widocznym efektem jest także mniejsze napięcie mięśni. Masaż jest zatem korzystnym rozwiązaniem dla osób zestresowanych czy cierpiących na różne schorzenia, w tym bóle kręgosłupa. Przed wybraniem konkretnej techniki, warto powiadomić masażystę o określonych dolegliwościach.

Do zalet masażu można zaliczyć ponadto ujędrnienie i lepsze ukrwienie skóry, polepszenie czynności układu pokarmowego i immunologicznego. Masaże są również polecane alergikom, ponieważ zaobserwowano korzystny wpływ tego zabiegu na przebieg choroby.

Fenoterol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

spa.poradnikpacjenta.net.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.