Spa

Do groty solnej po zdrowie!

Seanse w grocie solnej korzystnie wpływają na cały organizm. W niemal całym pomieszczeniu znajdują się bloki solne. Podłoga wyłożona jest z kolei drobnymi kryształkami soli. Istotne znaczenie ma także zapewnienie odpowiedniej wentylacji oraz wilgotności powietrza. Można to uzyskać dzięki specjalnemu systemowi, które jednocześnie powoduje, że powietrze w grocie solnej jest ujemnie zjonizowane. Pojedynczy seans w grocie solnej porównuje się do kilkudniowego pobytu nad morzem. Dzieje się tak za sprawą charakterystycznego mikroklimatu.

Grota solna jest miejscem, w którym można się wyciszyć oraz uspokoić. Z tego powodu polecana jest osobom zestresowanym. W niektórych pomieszczeniach dodatkowo stosuje się terapie kolorami, które w zależności od zestawów, mają pobudzić lub zrelaksować. Pobyt w grocie solnej umila muzyka relaksująca, najczęściej są to odgłosy ptaków lub morskich fal.

Powietrze w grocie solnej nasycone jest w jod, potas, magnez, selen czy sód. W prosty sposób można zatem uzupełnić braki tych pierwiastków w organizmie. Seanse w grocie solnej szczególnie polecane są osobom, po zawale mięśnia sercowego. Wskazaniami do częstych pobytów w grocie solnej są również alergie, choroby tarczycy, stany ogólnego przemęczenia, astma oskrzelowa, nieżyty nosa, niektóre choroby dermatologiczne.

Oilatum mydło

1 thought on “Do groty solnej po zdrowie!

  1. Świetny szablon bloga. złapałem parę literówek, ale nic czym wypadałoby się martwić.
    Pozdrawiam i zachęcam do wizyty u mnie, szczególnie jeżeli interesujesz się medycyną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

spa.poradnikpacjenta.net.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.