Do groty solnej po zdrowie!

Seanse w grocie solnej korzystnie wpływają na cały organizm. W niemal całym pomieszczeniu znajdują się bloki solne. Podłoga wyłożona jest z kolei drobnymi kryształkami soli. Istotne znaczenie ma także zapewnienie odpowiedniej wentylacji oraz wilgotności powietrza. Można to uzyskać dzięki specjalnemu systemowi, które jednocześnie powoduje, że powietrze w grocie solnej jest ujemnie zjonizowane. Pojedynczy seans w grocie solnej porównuje się do kilkudniowego pobytu nad morzem. Dzieje się tak za sprawą charakterystycznego mikroklimatu.

Grota solna jest miejscem, w którym można się wyciszyć oraz uspokoić. Z tego powodu polecana jest osobom zestresowanym. W niektórych pomieszczeniach dodatkowo stosuje się terapie kolorami, które w zależności od zestawów, mają pobudzić lub zrelaksować. Pobyt w grocie solnej umila muzyka relaksująca, najczęściej są to odgłosy ptaków lub morskich fal.

Powietrze w grocie solnej nasycone jest w jod, potas, magnez, selen czy sód. W prosty sposób można zatem uzupełnić braki tych pierwiastków w organizmie. Seanse w grocie solnej szczególnie polecane są osobom, po zawale mięśnia sercowego. Wskazaniami do częstych pobytów w grocie solnej są również alergie, choroby tarczycy, stany ogólnego przemęczenia, astma oskrzelowa, nieżyty nosa, niektóre choroby dermatologiczne.

Oilatum mydło

Jedna myśl do “Do groty solnej po zdrowie!”

  1. Świetny szablon bloga. złapałem parę literówek, ale nic czym wypadałoby się martwić.
    Pozdrawiam i zachęcam do wizyty u mnie, szczególnie jeżeli interesujesz się medycyną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *