Do groty solnej po zdrowie!

Aquafresh Junior

Seanse w grocie solnej korzystnie wpływają na cały organizm. W niemal całym pomieszczeniu znajdują się bloki solne. Podłoga wyłożona jest z kolei drobnymi kryształkami soli. Istotne znaczenie ma także zapewnienie odpowiedniej wentylacji oraz wilgotności powietrza. Można to uzyskać dzięki specjalnemu systemowi, które jednocześnie powoduje, że powietrze w grocie solnej jest ujemnie zjonizowane. Pojedynczy seans w grocie solnej porównuje się do kilkudniowego pobytu nad morzem. Dzieje się tak za sprawą charakterystycznego mikroklimatu.

Grota solna jest miejscem, w którym można się wyciszyć oraz uspokoić. Z tego powodu polecana jest osobom zestresowanym. W niektórych pomieszczeniach dodatkowo stosuje się terapie kolorami, które w zależności od zestawów, mają pobudzić lub zrelaksować. Pobyt w grocie solnej umila muzyka relaksująca, najczęściej są to odgłosy ptaków lub morskich fal.

Powietrze w grocie solnej nasycone jest w jod, potas, magnez, selen czy sód. W prosty sposób można zatem uzupełnić braki tych pierwiastków w organizmie. Seanse w grocie solnej szczególnie polecane są osobom, po zawale mięśnia sercowego. Wskazaniami do częstych pobytów w grocie solnej są również alergie, choroby tarczycy, stany ogólnego przemęczenia, astma oskrzelowa, nieżyty nosa, niektóre choroby dermatologiczne.

Czy sauna jest dla każdego?

Jako pierwsi zalety sauny dostrzegli Finowie. Szybko bowiem zauważyli, że seans w saunie działa korzystnie na organizm. W saunie wykorzystuje się działanie wysokiej temperatury oraz niskiej lub wysokiej wilgotności powietrza. W zależności od rodzaju sauny, panują zróżnicowane warunki. Wyróżnia się m.in. saunę suchą, mokrą. W pomieszczeniach coraz Czytaj dalej Czy sauna jest dla każdego?

Dlaczego warto uczęszczać na masaż?

Masaż jest jedną z podstawowych usług oferowanych przez salony SPA. Obecnie wyróżnia się kilka technik masażu, które różnią się zakresem działania oraz efektywnością. W ofercie salonów SPA znajdują się m.in. masaże lecznicze, relaksacyjne, klasyczne czy limfatyczne. Czytaj dalej Dlaczego warto uczęszczać na masaż?