Spa

SPA dla kobiet w ciąży

Pomimo, że zabiegi SPA mają na celu zrelaksowanie, odprężenie, a także poprawę wyglądu, niektóre z nich nie są przeznaczone dla kobiet w ciąży. Nie w każdym okresie ciąży są one polecane. Pewnym ograniczeniem jest odczuwanie mdłości przez kobiety ciężarne. Z tego powodu, na zabiegi SPA mogą się wybrać te z nich, u których nie występują żadne dolegliwości.

Przeciwwskazaniem dla kobiet w ciąży są te zabiegi, które wykonywane są w wysokiej temperaturze. Przykładem może być np. sauna, solarium czy jacuzzi. Kobiety w ciąży mogą korzystać z różnego rodzaju masaży. Wskazane są przede wszystkim masaże ujędrniające, które ograniczają ryzyko powstania rozstępów. Pomocne mogą się okazać masaże klasyczne, które zniwelują np. ból pleców czy sztywność karku. W przypadku olejków eterycznych, należy jednak zachować ostrożność. Warto wybierać głównie te bezzapachowe.

U kobiet ciężarnych mogą być wykonywane wszelkie zabiegi na twarz. Najlepiej, jeśli stosowane preparaty składają się wyłącznie z naturalnych składników. Ponadto kosmetyki powinny być przeznaczone dla skóry wrażliwej. Dzięki temu można mieć pewność, że nie zaszkodzą one przyszłej mamie. Podczas takich zabiegów nie należy stosować jednak preparatów, które zawierają retinoidy.

Uzupełnieniem zabiegów upiększających będzie manicure i pedicure. Warto jednak wybrać te, które nie zawierają substancji potencjalnie szkodliwych, takich jak formaldehyd czy toluen.

Alfadiol

1 thought on “SPA dla kobiet w ciąży

  1. Dziękuję za podzielenie się swoimi uwagami. Szczerze doceniam Twoją pracę i czekam aż pojawią się następne posty na SPA dla kobiet w ciąży
    | Spa. Życzę weny! Dzięki jeszcze raz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

spa.poradnikpacjenta.net.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.