Spa

Wskazania do krioterapii

Krioterapia jest znaną metodą, stosowaną z powodzeniem w salonach SPA. W krioterapii wykorzystuje się działanie niskich temperatur. Ze względu na bardzo niskie temperatury, pojedynczy zabieg trwa kilka minut. Temperatura w pomieszczeniu do krioterapii, może wynosić nawet -100oC. Przed samym zabiegiem obowiązkowo wykonywana jest rozgrzewka. Podczas seansu, uczestnicy mają założoną czapkę, rękawiczki, skarpetki oraz bieliznę.

Jakie są zalety krioterapii? Przede wszystkim jest to pobudzenie układu nerwowego i hormonalnego. Z zabiegów mogą korzystać zarówno osoby zdrowe, jak i cierpiące na poszczególne schorzenia. Krioterapia sprzyja bowiem rozluźnieniu oraz uspokojeniu. Ponadto zaobserwowano korzystne jej oddziaływanie w przypadku bólów kręgosłupa, osteoporozy, nadwagi czy otyłości, przemęczenia, zwichnięcia. Krioterapia polecana jest także osobom, które zmagają się z cellulitem.

Coraz więcej salonów SPA docenia znaczenie krioterapii. W wielu z nich zatrudniani są profesjonalni fizjoterapeuci, którzy nadzorują cały zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

spa.poradnikpacjenta.net.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.