Spa

Zabiegi wodne

Zabiegi wodne od dawna mają zastosowanie w gabinetach SPA. Można wyróżnić kilka ich rodzajów, które posiadają odmienne właściwości. Jednym z rodzajów zabiegów wodnych jest balneoterapia. Polega ona na wykorzystaniu leczniczych właściwości wód mineralnych. Podczas kuracji dopuszczalne są kąpiele wodne czy spożywanie wód mineralnych. Inną odmianą jest hydroterapia. Stosuje się w niej zwykłą wodę, bez zawartości składników mineralnych.

Zabiegi wodne oferowane są w wielu ośrodkach SPA. Przykładem takich zabiegów są np. bicze wodne. Wówczas na ciało kierowane są silne strumienie wody. Kuracja ta zalecana jest przede wszystkim osobom, które cierpią na różne dolegliwości reumatyczne. Wskazaniem do ich zastosowania jest również nadwaga i otyłość.

Coraz popularniejsza jest także gimnastyka w wodzie. Idealnie wpływa ona na stawy, kondycję, a także sylwetkę. Odbywa się to dzięki oporowi, który stawia woda podczas wykonywania ćwiczeń. Woda jest również nieodzowna w przypadku masażu wirowego. Niezbędna jest wówczas specjalna wanna, która zostaje wypełniona wodą o odpowiedniej temperaturze. Jest ona kierowana na ciało pod dużym ciśnieniem, dzięki czemu posiada działanie masujące, a jednocześnie relaksujące.

cholinex żółtaczka pokarmowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

spa.poradnikpacjenta.net.pl © 2020 | Newsphere by AF themes.